Vánoční trhy Jihlava

Venku se začíná pomalu ochlazovat a tma přichází den ode dne dřív, a to znamená, že se už zase blíží ta nejkrásnější a nejkouzelnější doba celého roku! Adventní čas plný úsměvů, ozdob, světýlek, dobrůtek a dárečků! Čekání na Ježíška si můžete zkrátit návštěvou jihlavských vánočních trhů. Jako každý rok bude Masarykovo náměstí zdobit velký vánoční strom a chybět nebudou ani oblíbené dřevěné stánky s občerstvením a malými dárkovými předměty, připravena bude Ježíškova pošta a také bohatý kulturní program pro děti i dospělé.

 

Na co se těšit?

Vánoční jarmark v Jihlavě nabízí svým návštěvníkům vždy velký sortiment nejrůznějšího vánočního zboží. Najdete zde domácí cukrovinky, vánoční jmelí, živé stromečky, ryby, skleněné ozdoby, svíčky, adventní věnce, dřevěné hračky, keramiku, kožené výrobky i pletené oblečení. Mezi občerstvením pak samozřejmě nesmí chybět voňavé skořicové trdelníky, pražené kaštany, domácí sýry, uzené klobásky, plněné bramboráky nebo husté polévky. Aby Vám při večerní procházce vánočním městem nebylo chladno, můžete se zahřát svařeným vínem, grogem, domácí medovinou nebo vánočním punčem. A jestli alkoholu zrovna dvakrát neholdujete, nechte si do hrnečku připravit alespoň teplý čaj nebo horkou čokoládu. Horký nápoj při vánoční procházce má totiž neobyčejně magickou moc a zahřeje člověku nejen tělo, ale i duši.

 

Mikulášský jarmark

Jak jistě víte, Štědrý den není zdaleka jediný prosincový den, na který se těší jak děti, tak dospělí! Co by to totiž bylo za adventní čas, kdyby se ve městě neobjevil svatý Mikuláš, který s sebou vždy přivede i hrůzu nahánějícího čerta a krásného anděla. V Jihlavě je 5. prosince pro děti připraven speciální Mikulášský jarmark, kdy je na trzích připraven zajímavý program. Těšit se můžete na mikulášskou nadílku, čertovské dovádění, ohnivou show z vroucích pekel i slavnostní příjezd Mikuláše v kočáru. Jestli od Mikuláše něco dostanete nebo si Vás s sebou z jarmarku odnese čert, to už záleží na tom, jak jste se celý rok chovali ke svým blízkým. A pozor, pozor! Mikuláš ví totiž o všem! Nepokoušejte se zatloukat!

 

Kdy vyrazit na trhy?

Vánoční jarmark v Jihlavě letos začne slavnostním rozsvícením stromečku v neděli 2. prosince a skončí den před Štědrým dnem, tedy 23. prosince. Trhy budou pro veřejnost otevřeny během celého dne. Těšit se můžete na vystoupení známých i méně známých osobností. Bohatý program letos zajisté potěší návštěvníky všech věkových kategorií.

Rozsvícení vánočního stromu v Jihlavě letos připadne přesně na první adventní neděli, což je skvělá příležitost, jak oslavit začátek adventního období opravdu slavnostně. Jarmark bude probíhat už od ranních hodin a na slavnostní program se můžete těšit od 16:00 do 18:00 hodin. Stromeček se rozzáří přibližně kolem 16:45 hod.

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Hlasovalo: 15

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *