Vánoční trhy Havířov

Rozhodnete-li se letos v předvánočním období vyrazit na vánoční trhy v Moravskoslezském kraji, určitě se nezapomeňte zastavit na vánoční trhy v Havířově! Každý rok se zdejší náměstí Republiky promění v zimní pohádkovou krajinu a celé město společně slaví blížící se Vánoce.

 

Na co se těšit?

Stejně jako na jiných adventních trzích, i na těch v Havířově nemůžou samozřejmě chybět dřevěné stánky s občerstvením, dárkovými předměty, vánočními dekoracemi a výrobky místních řemeslníků. Každý den je pro návštěvníky trhů připraven bohatý kulturní program, který začíná obvykle už kolem 14:00 hod. Na pódiu se v prosinci vystřídají dětské pěvecké sbory, kapely, známí, ale i méně známí interpreti. Pro děti je na trzích postaven speciální výtvarný skleněný stánek, každý den je čeká zábavný program a plno zajímavých soutěží. Nudit se na trzích tedy rozhodně nebudete, město si dává každý rok záležet na tom, aby bylo všem návštěvníkům o zábavu postaráno.

Jednotlivé stánky svým návštěvníkům nabízejí ručně vyráběné ozdoby, jmelí, drobné dárky, vánoční dekorace, zimní oblečení, svíčky, cukroví, upomínkové předměty a spoustu jiných věcí, které si při procházení náměstí rozhodně musíte prohlédnout. K občerstvení jsou na adventních trzích každý rok připraveny stánky s punčem, svařákem či grogem a k jídlu si můžete dát třeba uzené klobásky, skořicový trdelník nebo domácí bramboráky.

 

Kdy na trhy vyrazit?

Vánoční trhy v Havířově letos začínají již v sobotu 1. prosince a končí večer před Štědrým dnem, tedy v neděli 23. prosince. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu primátorkou města, proběhne 1. prosince v 17:00 hod. Poté nebude chybět ani každoroční ohňostroj a vystoupení jednoho z populárních pěveckých interpretů.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasovalo: 5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *