Do Vánoc zbývá už jen pár dnů a Vy stále váháte jaký si letos domů pořídit vánoční stromeček? Nevíte, jestli je lepší stromeček umělý nebo živý? Tak právě Vám možná s rozhodováním pomůžou následující informace.
Umělý vánoční stromeček
Mnoha lidmi odsuzovaný umělý vánoční stromeček má kromě své několikaleté trvanlivosti i řadu dalších výhod. Jednou z nich je například jeho neopadavé jehličí. Nemusíte tedy již nikdy víc kolem stromečku denně běhat s vysavačem. Další jeho výhodou je pak snadná skladovatelnost stromečku, i velký dvoumetrový strom totiž po rozebrání vměstnáte do malé a úhledné krabice, která se vejde kamkoliv.
Nevýhodou většiny umělých vánočních stromečků je ale bohužel jejich nepřirozený vzhled (u levnějších variant). Když si avšak dáte na výběru stromečku záležet, zajisté i mezi nimi najdete ten nejlepší a nejkrásnější. Další nevýhodou je pak také to, že umělé stromečky nevoní, vánoční atmosféru voňavého jehličí ale samozřejmě můžete nahradit, a to například pomocí speciálních dekorativních svíček.
Shrnutí:
- neopadavé jehličí
- bude vám dělat radost mnoho let
- lze snadno složit do krabice a zabere málo místa
- moderní umělé stromečky vypadají stejně jako živé
- různé velikosti
- díky dlouhé životnosti ušetříte peníze
- vypadají nádherně, ale nevoní jako ty živé
Řezaný vánoční stromeček
Řezané, živé vánoční stromečky patří v českých rodinách mezi ty nejoblíbenější a nejpoužívanější. Jejich velkou nevýhodou však je jejich krátká doba použitelnosti, už po pár dnech Vám totiž jehličky začnou rychle opadávat a po celém bytě najdete jen spoustu jehličí. Případné trápení s jehličím Vám ale dozajista vynahradí jeho neodolatelná vůně, která dokáže v každé domácnosti vyčarovat naprosto nezapomenutelnou vánoční atmosféru.
Při výběru řezaného vánočního stromečku, dávejte pozor zejména na jeho pichlavost. To nejpichlavější jehličí se totiž poté velice špatně zdobí a likviduje. Mezi nejpichlavější stromečky se řadí například smrk stříbřitý a naopak mezi nejjemnější například kanadská nebo kavkazská jedle. Řezané stromečky jsou vhodné především do panelákových bytů, ve kterých není dostatek místa pro jeho následné uskladnění.
Shrnutí:
- krásná vůně lesa přímo ve vašem obýváku
- dlouhá tradice (živý stromeček je prostě živý stromeček)
- bohužel vydrží jen krátce
- spousta uklízení kvůli opadávajícímu jehličí
Vánoční stromeček v květináči
Tento druh vánočních stromečků se stává v posledních letech velice populárním. Nejenže totiž stromeček využijete v období vánočních svátků, ale také si ho poté můžete zasadit na zahradu. Nejčastěji se pro tento způsob využití pěstuje borovice, smrk, jedle nebo cypřišek. Po zakoupení vánočního stromečku v květináči však musíte dodržovat určitý postup. Kdybyste totiž stromeček ihned dali do tepla, mohlo by to pro něj znamenat jistý šok. Proto je nejlepší variantou umístit stromeček pár týdnů před Vánocemi do garáže, chodby nebo zimní zahrady, kde bude mít dostatečný chlad a až poté ho s jistotou přemístit do vytopeného bytu.
Jemito blbé sem psát 12.řijna ale jen chci upozornit tuto jsou nejlepší stránky o vánocích a vše kolem.
fájné vánoční stránky je teprv duben a už se těším na Vánoce už jen 250dní juchůůůůůůůů
Konečně se nám již blíží Vánoce…
Je to tu