Jak se vyhnout vánočním shonům?

Už je to tady, Vánoce se kvapem blíží a Vy stejně jako každý rok panikaříte, že do Štědrého dne nestihne sehnat a zařídit vše potřebné? Zkuste se tento rok uvolnit, užít si pravou vánoční atmosféru a zcela se vyhnout zbytečným vánočním shonům. Připravili jsme pro Vás pár rad, které by Vám v tomto problému mohly pomoct:

Nemůžete nikdy vybrat správné vánoční dárky?

Zkuste vánoční dárky pro své blízké nakupovat již několik měsíců dopředu. Vždy když v obchodě uvidíte něco, o čemž víte, že by toho druhého nemírně potěšilo, kupte to hned a uschovejte až do Vánoc. Zaručeně totiž takový dárek potěší milovanou osobu víc, než dárek vybraný někde narychlo na benzínové pumpě, den před Štědrým dnem. Dávejte však pozor abyste nezapomněli, kam jste daný dárek schovali.

Dalším způsobem jak vybrat vhodný dárek je se daného člověka zeptat přímo, co by ho asi pod stromečkem potěšilo nebo popřípadě vybrat dárek s ním. I když sice přijde o moment překvapení, až bude dárek rozbalovat, určitě ho více potěší to, co si přál a sám vybral, než Vámi náhodně vybraný dárek, který k ničemu nevyužije a bude z něj jen zklamaný.

Třetím způsobem je zeptat se kamaráda nebo osoby, která s člověkem, jenž chcete obdarovat, tráví spoustu času, na to co má rád nebo co se mu líbí. Případně Vám tento kamarád může také pomoct dárek osobně koupit.

Nesehnali jste narychlo vánoční stromeček?

Hádali jste se doma o tom, kdo letos pojede vybrat vánoční stromeček tak dlouho, až jste na to zcela zapomněli a teď už nikde živé stromečky neprodávají? Nezoufejte. I umělý stromeček totiž může se správnými ozdobami ve Vašem obývacím pokoji vypadat nádherně a sehnat se dá téměř v každém supermarketu. Vůni živého stromečku můžete nahradit vánočními aromatickými svíčkami a navíc si ušetříte také práci s neustálým uklízením opadaného jehličí.

Nechcete péct cukroví?

Tento problém se dá vyřešit velice snadno. Buďto si cukroví levně kupte v některém ze supermarketů nebo si objednejte domácí cukroví v některé z lepších cukráren ve Vašem městě. Pokud se jedná o rodinnou pekárnu, většinou za cukroví sice zaplatíte na rozdíl od toho z obchodu o něco víc, jeho chuť však bude mnohonásobně lepší. Další možností je požádat někoho blízkého o pomoc. Ne nadarmo se totiž říká, že ve dvou se to lépe táhne, a tak budete mít cukroví upečené 2x rychleji a navíc se u pečení s kamarádem i zabavíte, takže Vám tato práce již pak ani nepřijde tak náročná.

Další rady:

Pokud patříte mezi perfekcionisty, kteří se v období vánočních svátků pravidelně ocitají na pokraji zhroucení, existuje samozřejmě také několik způsobů, jak se tomuto stavu vyvarovat. Můžete si například vytvořit seznam, co všechno musíte do Vánoc zařídit a pečlivě si to rozplánovat tak, abyste toho na poslední chvíli neměli moc. Je také dobré udělat si finanční plán, kolik jste ochotní do Vánoc celkem investovat a podle toho pak vybírat dárky a jiné věci. S takto připraveným plánem, Vás totiž pak nemůže nic nepříjemně překvapit. Nezapomínejte však na to, že zcela nejdůležitější je, nebrat tyto věci příliš vážně. Nemusíte přece vždy mít vše dokonalé a zorganizované, u Vánoc totiž nejde o to, že musí být vše naprosto perfektní, ale především o to, strávit tyto svátky v klidu a pohodě mezi Vašimi blízkými.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasovalo: 1

Jeden komentář

Zanechat komentář
  1. Já miluji Vánoční atmosféru a obchody, Vánoční trhy plných lidí. Někdo to odsuzuje, ale podle mě je to právě ta mačkanice pravá atmosféra Vánoc!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *