Vánoční trhy Pasov

Pasov je německé město ležící na soutoku tří řek Innu, Dunaje a Ilzu. Zatímco v létě zde jezdí mladé páry díky krásné přírodě, v zimě jsou hlavním lákadlem nádherné vánoční trhy. Hledáte-li pro své blízké originální dárky pod stromeček, v Pasově je určitě najdete!

Vánoční trhy začínají obvykle první adventní víkend a trvají až do 23. prosince. Trhy se rozprostírají přímo před velkolepým dómem sv. Štěpána. Obvykle se skládají tak ze sedmdesáti dřevěných stánků. Prodejci na trzích nabízejí kvalitní a čerstvé regionální potraviny. Koupit si zde můžete sýry, domácí pečivo nebo křehké vánoční cukroví. Samozřejmostí je také svařené víno, grog nebo punč.

Německé vánoční trhy jsou zážitkem už samy o sobě. Hraje se zde na tradiční staroněmecké nástroje, zpívá folklor a všude voní kvalitní svařené víno. Adventní čas se v Pasově neslaví pouze komerčně a kýčovitě, jak jsme zvyklí z jiných měst, všude totiž najdete krásné ruční výrobky, mezi nimi pak i pečlivě vyřezávané betlémy.

Vánoční trhy v Pasově jsou výjimečné především díky své Vánoční cestě, která prochází starým městem a k vidění jsou na ní jesličky, betlémy a nejrůznější biblické výjevy. Kulisy, které se na cestě objevují, mají za sebou už velmi dlouhou historii a jsou tedy pro město velmi cenné. Pokud se vydáte do Pasova, rozhodně si nenechte ujít ani varhanní koncert ve svatoštěpánské katedrále. Právě zde se totiž nacházejí největší kostelní varhany na světě. Koncerty se odehrávají každou středu a sobotu, vždy přesně v poledne.

 

Vánoční trhy v Pasově

Letošní vánoční trhy budou otevřeny od 25. listopadu až do 23. prosince. Navštívit je můžete denně od 10:00 do 20:00 hodin. V pátek a v sobotu jsou pak trhy večer otevřené o hodinu déle. Součástí trhů je také slavnostní rozsvícení velkého vánočního stromu. Na svůj strom jsou místní náležitě hrdí a krásné vánoční ozdoby a dekorace jsou pro ně naprostou nezbytností. Pasov, Norimberk a Berlín se už od nepaměti jako německá města předhánějí v tom, kdo bude mít krásnější vánoční výzdobu a vyšší strom.

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Hlasovalo: 18

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *