Vánoční trhy Ostrava

Vánoce se blíží a s nimi i tradiční adventní trhy v Ostravě! Na trzích samozřejmě nebudou chybět kulinářské speciality. Těšit se můžete na typické předvánoční pochoutky. Svařené víno, vánoční punč, grog nebo horkou čokoládu, pečené kaštany, nakládané a grilované sýry, sladké trdelníky, tvarohové koláče, dobroty z ryb a spoustu dalších delikates.

 

Ostrava překvapuje!

Letos poprvé budou na trzích připraveny řemeslné dílny pro děti i dospělé, kde si budete moct vyzkoušet výrobu perníčků, svíček, keramiky nebo kovových ozdob. Takhle vlastnoručně vyrobeným dárkem pak můžete potěšit své známé. V dílně na Jiráskově náměstí si můžete vyrobit také přáníčka nebo papírové vánoční dekorace. Na náměstí bude umístěn také živý betlém se zvířátky a krásný historický kolotoč. Každý víkend se pak po náměstí bude procházet živý velbloud, na kterém se děti mohou vyfotografovat. V samotném centru Ostravy bude v neustálém provozu speciální Ježíškova nebeská pošta. Jedná se o místo, kde děti mohou napsat své přáníčko a poté ho připevnit k balónku, který vypustí do nebe.

Trhy obohatí také pestrý kulturní program, kde vystoupí nejrůznější folklórní soubory, divadelní představení i koncerty menších místních kapel. Velkým lákadlem pro návštěvníky trhů bude také speciální česko-polský den, na kterém vystoupí čtyři polské hudební soubory. Desítka kuchařů a řemeslníků budou na trzích prodávat svou keramiku a výrobky ze dřeva a vařit speciality polské kuchyně. Tento den proběhne 10. prosince.

Část Masarykova náměstí se jako každý rok promění v ráj bruslařů. Venkovní kluziště zde připravuje společnost SAREZA. Samotné vánoční trhy pak pořádá Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, a to prostřednictvím příspěvkové organizace Centra kultury a vzdělávání.

 

Vánoční trhy v Ostravě

Vánoční trhy budou v Ostravě otevřeny od 25. listopadu do 23. prosince 2016. Trhy probíhají na Masarykově a Jiráskově náměstí v historickém centru města. Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen v neděli 27. listopadu v 16:00 hodin.

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Hlasovalo: 18

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *