Vánoční trhy Norimberk – kompletní průvodce

Kdy vyrazit na trhy do Norimberku a co zde můžete očekávat?

Opravdové kouzlo Vánoc najdete jedině na vánočních trzích v Norimberku. Poprvé se v Norimberku vánoční trhy pořádaly v roce 1628 a dnes jsou největšími a turisticky nejoblíbenějšími předvánočními trhy v Evropě.

Vánoční trhy se v Norimberku rozprostírají hned na několika náměstích. Mezi nejznámější a nejkouzelnější zde patří trh Christkindlesmarkt. Tvoří ho asi 190 stánků ze dřeva s nejrůznější tématikou. Najdete zde velikou nabídku vánočního zboží, hračky i umělecké předměty a díla uměleckých řemeslníků. K občerstvení si pak můžete vybrat například z velkého množství sladkostí, a to třeba pravé norimberské perníčky nebo biskupské chlebíčky. Pro ty, kteří sladké jídlo příliš v lásce nemají, jsou zde připraveny také opékané klobásy, gyros nebo langoše. Za chladného počasí se můžete posilnit a zahřát také teplým svařeným vínem, punčem nebo grogem.

Pokud na výlet do Norimberku vyrážíte také s dětmi, i ty si zde přijdou na své. Na všech trzích je pro ně připravený zvláštní zábavní program. Spolu s vyškolenými pracovníky pak můžou mezi sebou soutěžit v různých vánočních soutěžích, malovat si nebo vyrábět ozdobné a dárkové předměty.

Pokud Vám však jen nakupování nestačí, můžete se také vydat na kouzelnou zimní procházku po vánočně nazdobeném městě nebo jet na projížďku historickým poštovním vozem taženým koňmi. V Norimberku tak zajisté zažijete nevšední zážitky, které Vaše Vánoce ještě více ozvláštní a naladí Vás pravou vánoční atmosférou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *