Vánoční trhy Praha / Adventní trhy Praha

Největší vánoční trhy v České republice můžete letos navštívit na Václavském náměstí, Staroměstském náměstí a náměstí republiky. Užijte si jedinečnou vánoční atmosféru, tradice, bohatý program a dobré jídlo.

V Praze o Vánocích najdete hned několik vánočních trhů, mezi nejlepší však přece jenom patří vánoční trhy na Václavském a Staroměstském náměstí. Pražské vánoční trhy se svou úrovní klidně vyrovnají i takovým městům jako je Berlín, Brusel nebo Mnichov. Jsou tak právem považovány za jedny z nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě.

Vánoční oslavy v centru Prahy se vždy nesou v duchu typických lidových Vánoc. Na náměstích se otevřou desítky stánků a obchůdků s vánočními předměty. Zakoupit si tak zde můžete například vánoční ozdoby a dekorace ze skla, keramiky, slámy, plastu či kovu, vonné svíčky, jmelí, adventní věnce, ručně pletené šály, ponožky, čepice i rukavice a k občerstvení si dát horký punč, medovinu, grog, svařené víno, křížaly, pečené kaštany, kukuřici, klobásy, koláče nebo tradiční vánoční skořicový trdlovník.

Na Staroměstském náměstí je pak umístěn hlavní vánoční stromeček, který je zároveň i největším vánočním stromečkem v Praze. Na jeho slavnostní rozsvícení se každoročně do Prahy vydávají stovky turistů nejen z Čech, ale i z jiných evropských zemí. Pod rozsvíceným stromečkem najdete dokonce i jesličky s malým Ježíškem, spoustou zvířátek, pastýřů a Tří králů, kteří přišli Ježíška obdarovat. Co by to byl ale za stromeček, kdyby se u něj nezpívaly koledy. Proto ani ty na vánočních trzích nechybí a na vánočním pódiu se vystřídají různé pěvecké a taneční soubory. Často zde vystupují především dětské pěvecké sbory, které vždy svými koledami sklidí obrovský úspěch. Pokud tedy chcete zažít pravou vánoční atmosféru, vydejte se na pražské vánoční trhy.

Vyberte trhy:

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Zdroj: trhypraha.cz

Kdy?

1.12. - 6.1.

Otevřeno

10:00 - 22:00

Vánoční trhy na Václavském náměstí

Zdroj: trhypraha.cz

Kdy?

1.12. - 6.1.

Otevřeno

10:00 - 22:00

Vánoční trhy na Náměstí Míru

© České vánoční trhy na náměstí Míru

Kdy?

20.11. - 24.12.

Otevřeno

10:00 - 19:00

Vánoční trhy na Náměstí Republiky

Zdroj: trhypraha.cz

Kdy?

1.12. - 30.12.

Otevřeno

10:00 - 22:00

Vánoční trhy na Pražském hradě

Zdroj: trhynahrade.cz

Kdy?

23.11. - 6.1.

Otevřeno

09:00 - 19:00

Vánoční trhy Anděl (Smíchov)

© Vánoční trhy na Smíchově

Kdy?

25.11. - 23.12.

Otevřeno

10:00 - 19:00

Vánoční trhy na Náměstí Jiřího z Poděbrad (Jířák)

Zdroj: trhynajiraku.cz

Kdy?

30.11. - 23.12.

Otevřeno

10:00 - 21:00

Vánoční trhy na Tylově náměstí

Zdroj: vanocnitrhy.cz

Kdy?

23.11. - 24.12.

Otevřeno

10:00 - 19:00

Od listopadu po celé Praze vyroste mnoho tradičních vánočních trhů dárkovým zbožím, porcelánem, různými dekoracemi, tradičními českými jídly a horkými nápoji. Dopřát si můžete punč, svařené víno, trdelník, perníčky, pečené klobásky a další dobroty. Největší trhy jsou na Václavském a Staroměstském náměstí, kterým vévodí obrovský vánoční strom. Další trhy najdete na Pražském hradě, na náměstí Republiky, Míru nebo Tylově náměstí. Všechny vánoční trhy doprovází vánoční písně a bohatý doprovodný program.

Vybráno z našeho magazínu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasovalo: 44