Skleněné vánoční ozdoby

Máte rádi tradiční české sklo? Připravte se na vánoce se skleněnými ozdobami.

Jedním z nejkrásnějších vánočních zvyků je zajisté zdobení stromečku. Ozdobit ten svůj můžete samozřejmě různými způsoby. V současné době však mezi nejoblíbenější a nejrozšířenější ozdoby patří skleněné vánoční ozdoby. Váš stromeček se pak tedy může pyšnit baňkami z foukaného skla nebo skleněnými ozdobnými rampouchy.

Skleněné vánoční ozdoby se staly celosvětově oblíbenými již v polovině 19. století. První výrobky ze skla měly formu postaviček a zvířátek. V dnešní době však už na trhu převládají foukané skleněné tvary, které jsou ručně dozdobeny například stříbrem, barvami nebo ruční malbou.

V Česku má ruční výroba těchto skleněných ozdob dlouholetou tradici. Čeští skláři patří ve svém oboru dokonce k celosvětové špičce. Pokrok však nelze zastavit a proto se v dnešní době setkáváme spíše se strojovou výrobou těchto vánočních ozdob, o to dražší pak jsou ručně vyráběné skleněné ozdoby.

Skleněné vánoční ozdoby však nemusíte použít jen na ozdobení vánočního stromečku, ale také na vyzdobení celého bytu. Ozdoby stačí připevnit například na řetěz a zavěsit do okna nebo kdekoliv jinde.

Nevýhodou skleněných vánočních ozdob však je jejich křehkost. Stačí totiž pouze neopatrná manipulace s baňkou o stromeček a po Vaší ozdůbce Vám zbudou jenom střepy. V poslední době se tedy kvůli tomuto problému začaly vyrábět i ozdoby plastové. Od skleněných ozdob jsou na první pohled tedy zcela k nerozeznání, avšak tak lehce se rozbít nedají.

Fotogalerie skleněných ozdob

1

2

3

4

5

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

Jeden komentář

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *