Vánoční dekorace na stůl

Jak nazdobit stůl k Štědrovečerní večeři? Inspirujte se.

Nejdůležitějším okamžikem celých Vánoc, je zajisté štědrovečerní večeře. Proto byste měli i svůj stůl upravit tak, aby Vám pomohl si slavnostní atmosféru tohoto večera ještě více vychutnat. Jak si svůj stůl navrhnete, záleží jen na Vaší fantazii. Na stůl můžete různě umístit svíčky, ubrousky, vánoční sošky nebo dokonce jmenovky.

Nejprve si zkuste zvolit správný slavnostní ubrus. Již pár let patří mezi nejoblíbenější druh prostírání tzv. „vrstvení“. Na stůl tedy položte základní jednoduchý, nejlépe bílý ubrus beze vzoru a na něj položte o trochu menší ubrus jiné barvy nebo ubrus s vánočními motivy. Nejvhodnější barvy pro vánoční stůl jsou tradiční barvy Vánoc, tudíž červená, zelená, zlatá, bílá nebo modrá. Podle dominantní barvy pak dolaďte i další doplňky, které na stůl chcete umístit (svícny, svíčky, ubrousky).

Samotné dekorace na stůl si prošly v posledních letech také řadou změn. Na svátečním stole se tak dnes neobjevuje jen cukroví, ale také ovoce, květiny, ovocné mísy, ubrousky nebo svíčky. Vždy se snažte o střídmý vzhled vašeho stolu, tedy aby vánočních dekorací na stole nebylo zbytečně mnoho, pak by totiž mohl celý stůl ztratit své původní kouzlo.

Atraktivní výzdoba stolu nemusí být ani finančně nákladná. Pokud jste dostatečně tvořiví, některé dekorace si můžete vyrobit dokonce i úplně sami. Například na výrobu adventního věnce budete potřebovat pouze kousek aranžovací hmoty, větvičky z nějakého jehličnanu, sušené květiny nebo plody, svíčky a nůžky. Pak už stačí jen nechat působit Vaši fantazii. Nezapomeňte však na to, že výzdoba vánočního stolu by měla být v souladu s výzdobou celé místnosti.

Fotogalerie dekorací na stůl

1

2

3

4

5

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasovalo: 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *