Nejznámější vánoční květiny

Chcete svůj domov zútulnit vánočními květinami? Vybrali jsme pro vás ty nejvhodnější!

Pokud chcete o letošních Vánocích celý svůj byt naplnit tou pravou vánoční atmosférou, rozhodně byste při zdobení neměli zapomenout ani na vánoční květinu. Které květiny jsou však opravdu vánoční, které patří mezi nejoblíbenější a se kterými nikdy neuděláte chybu? Zde najdete přehled těch nejznámějších a nejvyhledávanějších vánočních květin u nás.

 

Vánoční hvězda

Vánoční hvězda patří bezesporu mezi nejčastější dekorace, které se během vánočních svátků objevují na našich stolech. Původem pochází tato keříkovitá květina z Mexika a Střední Ameriky a je známá zejména díky svým červeným a zeleným listům. Těmito barvami totiž připomíná Vánoce, a tak je s tímto obdobím již neodmyslitelně spojená. Jedná se o poměrně náročnou a choulostivou rostlinku, a pokud chcete, aby Vám vydržela rozkvetlá a čerstvá co nejdéle, musíte jí věnovat náležitou pozornost.

 

Vánoční kaktus

Vánoční kaktus patří mezi jedny z nejoblíbenějších a také nejznámějších vlhkomilných kaktusů. Původem pochází z Jižní Ameriky a rozkvétá obvykle v období od října do ledna. Pokud chcete touto rostlinkou v období vánočních svátků oživit svůj byt, nezapomínejte kaktus umístit na místo, kde na něj nebude svítit přímé sluneční světlo. Ideální je místo, na kterém bude mít vytvořen polostín.

 

Cesmína

V Americe a Anglii je cesmína naprosto nepostradatelným prvkem vánočních svátků. Symbolizuje totiž štěstí, zdraví a radost, a tak nemůže chybět snad v žádné domácnosti. U nás se cesmína začala do domácností dostávat již okolo roku 1910, není však bohužel příliš známá ani nijak rozšířená. Pokud však hledáte originální rostlinku, kterou byste o Vánocích rozveselili Váš byt, cesmína se zajisté stane tou pravou!

 

Jmelí

Větvička voňavého jmelí by neměla během Vánoc rozhodně chybět v žádné domácnosti! Čím víc pak budete mít na jmelí bílých bobulek, tím víc Vás čeká štěstí v následujícím roce! Jmelí bylo v dávných dobách součástí pohanských obřadů, symbolizovalo život a stalo se jakýmsi ochranným talismanem. Už od pradávna se věřilo, že jmelí díky svým lepivým semenům udržuje dohromady svazek mezi dvěma osobami opačného pohlaví. Samotný zvyk, líbat se o Vánocích pod větvičkou jmelí, se do světa rozšířil z Anglie. Muž by měl políbit každou ženu, kterou pod zavěšeným jmelím potká. Za každý polibek se poté ze jmelí utrhne jedna malá bobulka. Poslední kuličku byste tam měli nechat až do dalších Vánoc, aby se Vám z domu během roku neztratila láska. Vánoční jmelí roste především na listnatých stromech.

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Hlasovalo: 15

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *