Vánoční trhy Vídeň – kompletní průvodce

Kdy vyrazit na trhy do Vídně a co zde můžete očekávat?

Vánoční trhy se ve Vídni se každoročně pořádají již více než 700 let. Trhy zde svůj provoz zahajují tradičně už v polovině listopadu, aby za dobu svého konání obchodníci přilákali do předvánoční Vídně co nejvíce návštěvníků. Vídeň se díky vánočním trhům, každoročně promění v pohádkové město plné vánoční atmosféry a turistů, kteří se zde přijeli touto vánoční atmosférou, jak se patří nabažit.

Mezi nejznámější vánoční trhy ve Vídni patří zajisté trh nacházející se v parku před vídeňskou radnicí. Tento trh je vhodný především pro rodiny s dětmi. Přímo uprostřed radnice je totiž pro děti připravena Ježíškova dílna, ve které si děti mohou například upéct pečivo nebo vyrobit mamince vánoční svíčku. Další velké vánoční trhy najdete například před zámkem Schönbrunn nebo na Freyungu. Ve Vídni je však trhů mnohem víc. Alespoň malý vánoční trh, zde totiž nejdete snad na každém náměstí. Každý z trhů však má své osobní zaměření, k vidění jsou zde například trhy umělecké, lidové nebo starovídeňské.

Na vánočních trzích v Rakousku se tedy rozhodně nebudete nudit. Najdete zde asi 160 nejrůznějších dřevěných stánků, ve kterých si můžete zakoupit například pozlacené svíčky, vánoční ozdoby z kovu či skla, malé betlémy, parfémy, šperky i knihy. K občerstvení si pak můžete vybrat nějaké pečivo ze „sladkého“ stánku, například pravý vídeňský preclík z koblihového těsta či velkou cukrovou vatu nebo navštívit stánek s uzeninami a masitými výrobky a koupit si klobásu, šunku nebo chutný steak. Pro zahřátí v chladivém zimním dnu si zde můžete koupit také punč nebo svařené víno. Na rozdíl od trhů v jiných zemích, však zde svou teplou pochoutku nepijete z kelímku, nýbrž s porcelánového hrnečku.

Pokud váháte, zda se na vánoční trhy vydat zrovna do Vídně, zajisté nebudete litovat. Čekat zde na Vás bude krásná zimní Vídeň, která Vám pomůže načerpat pravou předvánoční náladu a nakoupit dárky pro Vaše blízké.

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Hlasovalo: 84

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *