Vánoční trhy v Drážďanech

Vánoční trhyDrážďanech patří mezi jedny z nejstarších předvánočních trhů v Evropě. Poprvé se v Drážďanech předvánoční trhy konaly již v roce 1434. Od té doby si trhy prošly mnoha změnami a dnes je jedním z jejich největších celosvětových lákadel světoznámý vánočkový trh. Na tom je totiž pro všechny návštěvníky připravená obrovská tradiční vánočka, která putuje po skoro celém městě a končí až na vánočním trhu. Celá tato vánočka váží asi 4 tuny. Na vánočním trhu se pak rozřeže obrovským nožem a každý návštěvník si může kousek koupit a ochutnat tak pravou domácí vánoční delikatesu.

Kromě obrovské netradiční vánočky na trhu najdete také jiné pochoutky. Ochutnat můžete například tzv. drážďanský švesťáček. Jedná se o postavičku panáčka, která je vyrobená ze sušených švestek a která prý podle místních legend nosí štěstí. Ostřejší chuťovkou zde pak jsou kořeněné perníčky, okořeněné ostrým exotickým kořením. Kromě vánočních pochoutek pak na trhu najdete samozřejmě i tradiční vánoční ozdoby ze skla, keramiky nebo kovu, dřevěné hračky, vánoční svícny i ručně dělané dekorativní předměty. U předvánočních nákupů Vás pak v pozadí budou doprovázet sbory a umělecká vystoupení dětí a lidových skupin.

Drážďany se mohou pochlubit také nesčetným množstvím pozoruhodných historických památek, díky kterým jsou vánoční trhy v tomto městě nezapomenutelné. Vánočně nazdobené městečko a bohatě zdobená vánoční jedle uprostřed náměstí, ve Vás zajisté navodí tu pravou vánoční atmosféru.

Loading…