Vánoční trhy v Drážďanech – kompletní průvodce

Kdy vyrazit na trhy do Drážďan a co zde můžete očekávat?

Vánoční trhy v Drážďanech patří mezi jedny z nejstarších předvánočních trhů v Evropě. Poprvé se v Drážďanech předvánoční trhy konaly již v roce 1434. Od té doby si trhy prošly mnoha změnami a dnes je jedním z jejich největších celosvětových lákadel světoznámý vánočkový trh. Na tom je totiž pro všechny návštěvníky připravená obrovská tradiční vánočka, která putuje po skoro celém městě a končí až na vánočním trhu. Celá tato vánočka váží asi 4 tuny. Na vánočním trhu se pak rozřeže obrovským nožem a každý návštěvník si může kousek koupit a ochutnat tak pravou vánoční delikatesu.

Kromě obrovské netradiční vánočky na trhu najdete také jiné pochoutky. Ochutnat můžete například tzv. drážďanský švesťáček. Jedná se o postavičku panáčka, která je vyrobená ze sušených švestek a která prý podle místních legend nosí štěstí. Ostřejší chuťovkou zde pak jsou kořeněné perníčky, okořeněné ostrým exotickým kořením. Kromě vánočních pochoutek pak na trhu najdete samozřejmě i tradiční vánoční ozdoby ze skla, keramiky nebo kovu, dřevěné hračky, vánoční svícny i ručně dělané dekorativní předměty. U předvánočních nákupů Vás pak v pozadí budou doprovázet sbory a umělecká vystoupení dětí a lidových skupin.

Drážďany se mohou pochlubit také nesčetným množstvím pozoruhodných historických památek, díky kterým jsou vánoční trhy v tomto městě nezapomenutelné. Vánočně nazdobené městečko a bohatě zdobená vánoční jedle uprostřed náměstí, ve Vás zajisté navodí tu pravou vánoční atmosféru.

TIP: Prozkoumejte také další vánoční trhy.

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Hlasovalo: 81

8 Komentářů

Zanechat komentář
  1. Zajímalo by mne od kdy jsou v Drážďanech Vánoční trhy a zda jsou i ve všední den?Děkuji

  2. Prosím o datum zahájení a zkončení vánočních trhů 2010 v Drážďanech. Děkuji J.F

  3. Dobrý den,chtěla bych vědět kdy začínají v Drážďanech vánoční trhy a jak dlouho trvají.Děkuji svatońová

  4. Vánoční trhy v Drážďanech začínají už ve čtvrtek 25.11.2010, jak se můžete dočíst na oficiálním webu trhu.

  5. Je nutné si do Drážďan měnit peníze? Dá se Kč platit na trzích, kavárnách apod.?

  6. Tyto trhy jsou nádherné, jsou to tzv. štolové trhy, tudíž jejich předností jsou sladké štoly ve všech velilkostech a výborné víno, na lahvi s obrázkem Drážďan. Platí se tam samozřejmě v eurech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *