Vánoční trhy v Krakově – kompletní průvodce

Kdy vyrazit na trhy do Krakova a co zde můžete očekávat?

Pokud máte náhodou cestu kolem polského města Krakov, zajisté se zde zastavte na tradiční předvánoční trhy. Obrovský vánoční trh se nachází na Starém rynku, pod známou budovou Sukiennice, kde se ve středověku prodávalo plátno.

Na vánočním trhu v Krakově najdete například vánoční dekorační předměty z těch nejrůznějších materiálů, svícny, věnce, dřevěné a tradiční hračky i jiné ručně vyráběné předměty. Kromě dárkových předmětů na trhu najdete také různé pochoutky nejen pro oči, ale také pro Váš mlsný jazýček. Ochutnat zde můžete například specialitu zdejšího trhu, tradiční a velice oblíbený pitný med, který se vyrábí obdobně jako například víno, tudíž nejde o klasickou medovinu.

Najdete zde také tradiční klobásy, pečené selátka, bramboráky, prejt i smažené pstruhy a jiné ryby. Městská rada v Krakově vydala na vánoční trhy speciální nařízení, a tak na trhy pouští pouze prodejce tradičních předmětů a jídel. Trhovci se zbožím pochybné nebo netradiční kvality sem tedy nesmějí. Proto se nemusíte obávat, že byste na těchto trzích byli prodejci nějak podvedeni.

Vánoční trhy v polském Krakově mají již dlouholetou tradici. Krakov je město památek, a tak na Vás téměř ze všech uliček dýchá historie. Najdete zde také romantická zákoutí a bohatý kulturní život. Procházka po nazdobeném vánočním městě ve Vás navíc zajisté navodí tu pravou vánoční atmosféru.

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Hlasovalo: 8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *