Vánoční trhy Regensburg

Ochutnejte pravý vánoční perník, ještě horký trdelník, vynikající svařené víno a pečené mandle. K tomu na Vás bude dýchat vánoční atmosféra díky světelným řetězům, zpívajícím sborům, tradičním výrobkům a lehce zasněženým prodejním stánkům. Pokud toužíte po pravé vánoční pohodě, není nic snazšího, než vydat se na vánoční trhy do Regensburgu. Historické centrum města patří ke světovému dědictví UNESCO a na své návštěvníky působí zcela jedinečnou atmosférou. Ve městě se rozprostírají celkem čtyři vánoční trhy. Na všech si můžete pořídit nejrůznější vánoční předměty nebo již zmiňované gastronomické pochoutky.

 

Regensburgský vánoční trh

Vánoční trhy budou letos otevřeny od 23. listopadu až do 23. prosince. Denně je můžete navštívit od 10:00 do 20:00 hodin. Kromě dobrot zde můžete vidět také výrobu svíček, keramických hrnců nebo třeba tradiční foukání skla. Na trzích najdete vše od čokoládových adventních kalendářů až po vánoční panáčky vyrobené ze sušených švestek.

 

Lukréciin trh na náměstí Haidplatz a Kohlenmarkt

Vánoční trhy jsou otevřeny od 27. listopadu až do 23. prosince. Otevřeny jsou denně od 11:00 do 19:30 hodin. Lukréciin trh je trh uměleckých řemeslníků, který je pojmenován podle staré tradice. Lukrécie byla moudrá žena, která chodila dům od domu s rozsvíceným věncem na hlavě a přinášela tak do každé domácnosti světlo a štěstí v jinak temném a ponurém zimním období. Tato tradice ve městě přechovává v trochu pozměněné podobě až dodnes a tak se na náměstí vždy rozsvítí slavnostní Lukréciin věnec. Na trzích najdete umělce, kteří vyrábějí vánoční předměty ze skla, keramiky, textilu, dřeva, vosku, papíru nebo různých kovů.

 

Romantický vánoční trh na zámků Thurnů a Taxisů z Regensburgu

Tento trh je otevřen od 25. listopadu až do 23. prosince. Od pondělí do soboty je trh otevřen od 12:00 do 22:00 hodin. V neděli pak od 10:00 do 23:00 hodin. Chcete-li před Vánoci zažít něco kouzelného, určitě se vydejte do této vánoční vesničky, která má v pozadí impozantní zámeckou stavbu. Uprostřed trhů je umístěn velký a nádherně ozdobený vánoční strom. Najdete zde košíkáře, výrobce pletených košťat, kováře, řezbáře, hrnčíře nebo výrobce krásných slavnostních svíček. V malých uličkách mezi stánky se pak můžete zahřát u ohně.

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Hlasovalo: 21

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *