Vánoční trhy Bratislava

Zdají se Vám každoroční vánoční trhy v Praze či Ostravě už příliš okoukané? V tom případě vyrazte na předvánoční trhy k našim slovenským sousedům! Tradiční slovenská jídla, horké nápoje a drobné dárky, které zajisté potěší všechny milovníky Vánoc!

 

Na trzích si můžete vychutnat slovenské lokše, zelňačku, horký punč, víno nebo grog, pečivo, med, cukroví, tradiční koláče nebo vánoční oplatky. Koupit si můžete také nejrůznější výrobky ze dřeva, dekorační předměty, odlitky z včelího vosku, ozdoby na vánoční stromeček, hračky pro děti a další. Celé trhy jsou samozřejmě doplněny i bohatým kulturním programem. Vychutnejte si pravou vánoční atmosféru, nasajte vůně a chutě a začněte se pomalu těšit na Ježíška.

 

Vánoční trhy v Bratislavě

V Bratislavě se vánoční trhy konají na Hlavním, Františkánském a Primaciálním náměstí. Navštívit je můžete od pátku 18. listopadu až do čtvrtku 22. prosince. Trhy budou otevřeny denně od 10:00 do 22:00. Výjimkou je první den, který začíná později kvůli slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu. Strom bude rozsvícen na Hlavním náměstí v odpoledních hodinách. Bratislava každoročně pořádá při této příležitosti také zábavné odpoledne pro děti i dospělé. Před Národním divadlem se v této době objeví velké lední kluziště s krásným stříbrným stromem. Brusle si zde můžete za drobný poplatek kdykoliv zapůjčit a zabruslit si klidně s celou rodinou. Vedle kluziště se pak nacházejí stánky s dobrým jídlem a pitím, aby Vám nechyběla energie.

 

Trhy na výstavišti Incheba

Pokud Vám jedny vánoční trhy nestačí, rozhodně navštivte také ty na výstavišti Incheba Expo Bratislava. Dni Vianoc se zde budou konat od 1. do 21. prosince. Letos se bude jednat už o 27. ročník těchto trhů. Na trzích se vždy předvede hned několik vystavovatelů. Loni se jich zde sešlo asi 300! Od těchto umělců si pak můžete prohlédnout nebo zakoupit nejrůznější vánoční dekorace, skleněné výrobky, dřevěné hračky, keramiku nebo ozdoby. Kromě dekorací můžete na trzích najít i šperky, knihy, bižuterii, elektroniku, oblečení a jiné předměty, které pak můžete použít jako vánoční dárky pro své blízké.

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Hlasovalo: 70

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *