Vánoční trhy Brno

Kam jinam se vydat za předvánoční atmosférou než do hlavní moravské metropole? Pokud se v této části roku vydáte do Brna, zažijete přípravu na nejkrásnější svátky přímo pod hradem Špilberk. Vánoční trhy v ulicích Brna navodí tu pravou vánoční atmosféru rozhodně i u těch největších odpůrců Vánoc. Děti se zde mohou projet na ponících, na kolotoči nebo poslat vánoční seznam přání Ježíškovi. Dospělí pak zajisté ocení pestrou nabídku lahodného občerstvení. Vychutnat si můžete horký grog, punč, tradiční trdelníky, domácí bramboráky, palačinky, moravské koláče nebo výrobky ze zabíjačky.

Na náměstí bude umístěno přibližně 60 dřevěných stánků, 4 velké gastro-stánky, pódium, promítací plátno, velký vánoční strom, vyřezávaný betlém a krásná vánoční zvonička. Chybět nebudou ani zvířátka, která jsou zde každoročně přivezena ze ZOO Brno a vánoční expres pro nejmenší děti. Specialitou brněnských trhů bývá projekce zimního kina na náměstí Svobody.

Vánoční trhy jsou již tradičně doprovázeny zábavným kulturním programem pro děti i dospělé. V odpoledních hodinách se obvykle konají koncerty skupin nejrůznějších žánrů. Těšit se můžete na klasickou hudbu, jazz, cimbálovku, rock i folk. Své nejmenší děti pak můžete vzít na oblíbené večerníčkové pásmo.

 

Vánoce v podzemí!

Sváteční nálada pronikne dokonce i do brněnského podzemí! V Mincmistrovském sklepě na Dominikánském náměstí proběhne každoroční mikulášská nadílka se skutečnými anděly a čerty! Najdete v sobě dostatek odvahy se sem přijít podívat? Za vánoční náladou se pak můžete vydat i do Kostnice u sv. Jakuba. V předvánočním čase budou pro návštěvníky města připraveny také prohlídky radniční věže. Ty probíhají vždy v pátek a v sobotu od 11 do 20 hodin a v neděli do 18 hodin.

 

Vánoční trhy v Brně

Vánoční trhy se budou konat na náměstí Svobody, Radnické ulici a v podzemním labyrintu. Letos vánoční trhy začnou 25. listopadu a skončí 23. prosince. Slavnostní zahájení je naplánováno až na odpoledne, stánky ale můžete navštívit už i během dne. Trhy budou otevřeny denně od 9:00 do 21:45.

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hlasovalo: 17

Jeden komentář

Zanechat komentář
  1. Dobrý den mohu se zeptat kolik by stál pronájem stánku na vánoce. Děkuji Kohoutová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *