Vánoční trhy Dresden

Striezelmarkt Dresden

Německé město Drážďany neboli také Dresden si za celé roky osvojilo označení Weihnachtshauptstadt neboli hlavní město Vánoc. Každoročně je zde pro návštěvníky ze všech koutů Evropy připraven bohatý kulturní program, který v každém z nás vyvolá to pravé vánoční veselí. Na důkaz toho, že si Drážďany titul vánočního města opravdu zaslouží, každoročně v tomto městě vychází vánoční brožura, která je tištěna dokonce v pěti jazycích. Českou brožuru najdete ve stáncích s turistickými informacemi na hlavním nádraží nebo v nákupní pasáži QF u kostela Frauenkirche. V brožuře najdete přehled vánočního dění v Drážďanech, program všech 12 vánočních trhů, informace o Štolové slavnosti a mapku.

Vánoční trhy jsou v Drážďanech rozmístěny do několika částí města. Jako hlavní vánoční trhy jsou označovány ty na náměstí Striezelmarkt a na náměstí Altmarkt. Dále pak najdete trhy také na Prager Strasse, na náměstí Neumarkt před kostelem Frauenkirche nebo na hlavní ulici drážďanského Nového města Neustädter Markt.

Vánoční trhy Striezelmarkt přináší každoročně do města třpytivá světla, zářící žárovičky, vůni perníku a cukroví, svařené víno a příjemné vánoční melodie. Trhy se zde konají už úctyhodných 581 let, což z nich dělá nejstarší vánoční trhy v Německu.

 

Vánoční trhy Drážďany

Vánoční trhy v Drážďanech můžete letos navštívit od 24. listopadu až do 24. prosince. Stánky jsou otevřeny denně od 10:00 do 21:00 hodin.

 

Rady a tipy

  • pokud cestujete s malými dětmi, navštivte dětský koutek v severozápadním rohu Altmarktu
  • pokud cestujete autem, naplánujte si parkování dál od centra a na trhy se pro jistotu dopravte pomocí MHD
  • chcete-li ve městě přespat, rezervujte si svůj hotel s dostatečným předstihem
  • cestujete-li vlakem projděte se pěšky z Prager Strasse až na Altmarkt, nebudete litovat

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *