Vánoční trhy Hradec Králové

Na vánočních trzích v Hradci Králové se můžete setkat s výrobci nejrůznějších drobných dárků spojených s tradičními i uměleckými řemesly. Kromě nejrůznějších dobrot si můžete na trzích koupit výrobky z bižuterie, různé hračky, kovářské výrobky, pletené zboží, vlněné bačkory a čepice, ručně vyráběné svíčky, formičky na cukroví, vánoční ozdoby a další předměty, které zajisté udělají pod stromečkem radost Vašim nejbližším.

V Hradci Králové pořádá tyto trhy už několik let Hradecká kulturní a vzdělávací společnost. Trhy jsou přizpůsobeny jak dětem, tak dospělým a zlákají zajisté i ty, kteří se doposud na vánočních trzích ještě nikdy nezastavili. Hradec Králové je už samo o sobě velmi krásné město, zkuste ho však navštívit v předvánočním čase a zajisté se zamilujete!

 

Vánoční dobroty

Kromě krásných dárkových předmětů najdete na trzích také širokou nabídku dobrot a laskomin. Ochutnat můžete například maso na rožni, nakládané sýry, domácí bramboráky nebo klobásy. K pití si můžete dát horkou medovinu, punč, čaj, kávu nebo svařené víno. Za zkoušku pak stojí rozhodně i sladké trdelníky, valašské koláče, štramberské uši, turecký med, čokoládové bonbóny nebo vánoční perníčky.

 

Vánoční trhy v Hradci Králové

Vánoční trhy letos začnou 10. prosince a skončí 18. prosince 2016. Zastavit se tady můžete vždy od 9:00 do 18:00 hodin. Trhy se každoročně konají na Masarykově náměstí. Stánky jsou vždy plné vánočních ozdob, drobných dárků, keramiky, oblečení, cukrovinek, horkých nápojů, trdelníků nebo lahodných bramboráků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *