Vánoční trhy Norimberk

Norimberské vánoční trhy s názvem Christkindlesmarkt, jsou považovány za největší vánoční trhy ve střední Evropě. Trhy najdete na náměstí Hauptmarkt v historickém jádru města a jejich historie sahá až do 17. století. Na trzích se ročně postaví až 200 stánků s vánoční tématikou a dobrým jídlem. Místní specialitou, kterou si během trhů nesmíte nechat ujít, jsou norimberské perníčky a vynikající biskupské chlebíčky. Dalším tradičním jídlem jsou pak norimberské klobásy. Na trzích najdete jakékoliv ovoce obalené v čokoládě, do čokolády se zde máčejí dokonce i chilli papričky.

Jelikož se jedná o největší trhy ve střední Evropě, musíte se už předem připravit na to, že zde obvykle bývá opravdu spousta lidí, a tak není zrovna vhodné brát na trhy i své nejmenší děti. Pro děti je určeno spíše náměstí Hans Sachs Platz. Tady najdete dvoupatrový historický kolotoč a vyzkoušet můžete i projížďku historickým poštovním vozem taženým koňmi.

 

Vánoční anděl

Vánoční trhy v Norimberku každoročně zahajuje vánoční anděl, který se stal v tomto městě symbolem předvánočního času. Postavička andílka je tedy nedílnou součástí každého stánku. Původního andílka vyřezal v Norimberku místní loutkař, když chtěl Martin Luther v dobách církevních reforem náhradu za běžného katolického Ježíška. Tato malá postavička svaté dětské bytosti se mezi lidmi hned ujala a v podobě Christkindla, tedy zlatého anděla a panny v jednom, představuje vánoční symbol až dodnes.

 

Vánoční trhy v Norimberku

Vánoční trhy Norimberk jsou přizpůsobeny i mezinárodním návštěvníkům a najdete zde stánky také z jiných měst. Výjimkou není ani stánek z Prahy. Vánoční trhy se vždy konají od pátku před první adventní nedělí a končí na Štědrý den. Letos je tedy můžete navštívit od 25. listopadu až do 24. prosince. Stánky jsou otevřeny vždy od 10:00 do 20:00. Na Štědrý den je otevírací doba zkrácená jen do 14:00. Vánoční strom bude rozsvícen hned první den trhů, a to hned po slavnostním proslovu. Kromě trhů se v Norimberku můžete těšit také na lampiónový průvod.

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *