Vánoční trhy Olomouc

Chcete-li zažít neopakovatelnou předvánoční atmosféru uprostřed historického města, které je zařazené mezi památky UNESCO, nemusíte jezdit do Vídně ani do Drážďan, stačí si udělat výlet do naší Olomouce. Kromě stánků s dobrým jídlem a pitím je zde pro návštěvníky trhů připraven i doprovodný zábavný program plný adventních zvyků, dobových atrakcí a zpívání koled. Děti pak zajisté potěší vyřezávaný betlém a kluziště, na kterém můžete zdarma bruslit až do konce února.

 

Trhy pro děti

Děti můžou na trzích napsat dopis Ježíškovi, zazpívat si koledy se sborem nebo se zúčastnit každoroční soutěže o pojmenování vánočního stromu. Na Mikuláše je zde vždy velká mikulášská nadílka s opravdovými anděly a čerty. Program je poté zakončen slavnostním mikulášským ohňostrojem.

 

Vánoční trhy v Olomouci

Vánoční trhy v Olomouci jsou tento rok otevřeny od 20. listopadu do 23. prosince. Jako jediné trhy v České republice nabízejí ty v Olomouci originální kvalitu Norimberského vína a punče. Složení vína je opravdu přísně kontrolováno. Na trzích si můžete zakoupit až 10 různých druhů vína a punčů a klidně si ho nechat zabalit do dárkového balení pro své blízké. Trhy najdete na Horním náměstí v historické části města. Vánoční strom se rozsvěcí vždy první den trhů, letos tedy už 20. listopadu.

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Hlasovalo: 19

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *