Vánoční trhy Plzeň

Předvánoční čas je tady a s ním i oblíbené vánoční trhy! Vánoční trhy v Plzni mají již několikaletou tradici a své návštěvníky lákají především na tradiční vánoční dobroty. Osvěžit se můžete svařeným vínem, grogem, punčem, čajem nebo horkou čokoládou. K jídlu si pak můžete koupit opékané klobásy, lahodné uzeniny, domácí bramboráky, pečené kaštany, sladké trdelníky nebo křehké cukroví. Jako na každých trzích, i zde samozřejmě seženete nejrůznější drobné dárečky, dřevěné hračky, skleněné ozdoby a upomínkové předměty. Děti pak zajisté potěší dřevěný betlém s živými ovečkami nebo zpívající sbory.

Trhy nabízejí svým návštěvníkům ukázky tradičních lidových řemesel se zaměřením na vánoční tématiku. Seženete zde výrobky z kovu, keramiky, skla, látky i vosku. Jedná se o nejdelší trhy, které se během roku v Plzni konají. Kromě vánočního zboží jsou trhy zajímavé také svým bohatým kulturním programem.

Jedinečnou akcí plzeňských trhů je Hromadné zpívaní koled, kdy se na Náměstí Republiky pokaždé sejdou tisíce lidí a společně zpívají tradiční české koledy, ke kterým patří například – Narodil se Kristus Pán nebo Půjdem spolu do Betléma.

Vánoční trhy v Plzni

Vánoční trhy se v Plzni každoročně konají na Náměstí Republiky. Letos se budou konat od 25. listopadu až do 23. prosince. Stánky budou otevřeny denně od 8:00 do 18:00 hodin. Jako každý rok se celé náměstí promění v čarovnou vánoční vesničku se svařeným vínem a vonícími perníčky. Slavnostní rozsvícení stromu proběhne 27. listopadu v 18:00 hodin. Na Štědrý den je zde od 11:00 hodin k vidění opravdový živý betlém v podání ochotníků ze Starého Plzence.

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Hlasovalo: 17

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *