Vánoční stromeček – trendy a inspirace

Vánoce se rychle blíží a Vy stále marně přemýšlíte, jak letos ozdobit svůj rodinný vánoční stromeček? Zda zvolit ozdoby skleněné, měděné nebo vyšívané? A do jaké barvy by vlastně tento rok měly být sladěny vánoční ozdoby? A co teprve vánoční osvětlení? Abyste předešli jakémukoliv zbytečnému předvánočnímu stresu, máme pro Vás pár tipů, jak mít tento rok stromeček, kterému Ježíšek během svých cest rozhodně neodolá!

Jak tedy začít plánovat svou vánoční výzdobu. Po přečtení několika vánočních článků, rad a tipů, podle nás při zdobení stromečku platí stále jedno jediné pravidlo, a to, jestli se Vám ozdoby líbí a vyjadřují Váš osobitý styl, rozhodně s nimi nikdy neuděláte chybu. Vánoce by přece měly být hlavně o tom, abyste se spolu s celou svou rodinou cítili doma příjemně a útulne.

 

Zamrzlé Vánoce

Letošní Vánoce se od tradiční červené a zlaté posouvají k méně používaným ledovým barvám. Použít tedy můžete světlou nebo výrazně modrou v kombinaci se svěží zelenou, mentolovou, stříbrnou nebo bílou. Tyto barvy představují ideální kombinaci mezi moderní dobou a již dávno zašlým obdobím. Pokud tedy chcete následovat letošní trendy měli byste své ozdoby ladit v opravdu chladivých barvách. Ideální je tedy taktéž tyrkysová, ledově modrá a pistáciová. Interiér domu pak můžete doladit i sněhovými vločkami, perličkami nebo umělými ledovými krystaly. Zcela však zapomeňte na vločky vystřihované z papíru nebo malování barvami či umělým sněhem na okno. Tyto zvyky jsou totiž letos zcela out.

 

Loňské trendy

Minulý rok se poprvé za velmi dlouhou dobu staly oblíbenými stromečky laděné v čokoládových a sametových barvách, ale také tmavě fialových, čirých nebo ledových barvách. Ani tyto barvy tedy nejsou zcela k zahození.

 

Ozdoby

Kromě tradičních baněk a koulí můžete své ozdoby doplnit i andílky, sněhuláky, stromečky a hvězdičkami, každoročně se pak do módy vracejí i baletky a ptáčci, houpací koníci, medvídci nebo např. hudební nástroje. Ozdoby jsou obvykle lesklé nebo na sobě mají tradiční zimní motivy a vzory.

 

Barvy

Ladíte ozdoby na stromečku každý rok do jiné barvy? Pokud se Vám motiv zamrzlých Vánoc příliš nelíbí, ani letos určitě neuděláte chybu, když použijete klasicky stříbrnou, antik zlatou, bílou nebo červenou. Podle návrhářů pak taky nikdy nešlápnete vedle, pokud ozdoby sladíte s barvami, které se objevují daný rok také na oblečení a v módních kolekcích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *