Vánoční LED světelný řetěz k osvětlení vašeho domu, balkónu, či stromečku

Velká recenze a porovnání nejlepších vánočních LED světelných řetězů na našem trhu. Vyberte si kvalitní LED osvětlení.

Rychlá navigace:

Osvětlení patří k Vánocům stejně neodmyslitelně jako dobré jídlo a trávení času s rodinou. A je to právě kombinace světel a tvarů, která (zejména ve večerních a nočních hodinách) naladí tu správnou atmosféru. Jak toho ale dosáhnout? Pomůžou LED světelné řetězy.

Jejich nespornou výhodou je univerzální využití. Hodí se jak na vánoční stromeček, tak k výzdobě oken či interiéru. Po skončení svátků je pak stačí sbalit, uložit do krabice a příští rok zase vytáhnout. Elegantní řešení, že? Jenže i tady se můžete jednoduše spálit. A to nejen o rozpálenou diodu. Co tedy dělat, abyste si domů nepřinesli nepoužitelný šunt? Na to vám odpovíme v naší recenzi.

Vánoční LED řetěz v studené bílé barvě

Bílá barva k Vánocům prostě patří. V dřívějších dobách se o její dostatek starala zejména sněžná pokrývka. Dnes ho ale není dost, musíme jej tedy nahradit jinými alternativami. Vhodný je například vánoční LED řetěz laděný do studené bílé barvy.

Diod se na 20 až 30 metrech délky nachází více než 100, což je dostatečný počet pro skvělou světelnou show. Tu podpoří svítivost diod, která je i přes jejich malý průměr dostatečná. Napájecí kabel až o délce deseti metrů zase poskytne dostatečný prostor pro aranžování. Menší nevýhodou pak může být fakt, že jednotlivé řetězy na sebe nejde napojovat.

Parametry
Celková délka 20 nebo 30 metrů
Délka světelné části 10 nebo 20 metrů
Vzdálenost mezi světly 10 centimetrů
Průměr světýlka 8 milimetrů
Počet diod 100 nebo 200
Barva Studená bílá

Vánoční světelný řetěz s časovačem

Jestliže se vám výše zmiňovaný vánoční LED řetěz líbí, ale chtěli byste něco, co odvede většinu práce za vás, máme pro vás alternativu – LED řetěz s časovačem. Jak sám název napovídá, je schopný automaticky ovládat vypínání a zapnutí.  Časovač je přednastaven na 6 hodin svícení. V danou hodinu se tedy sám zapne a po uplynutí časové lhůty zase vypne.

Velkou výhodou je variabilita. Tento výrobek totiž seženete hned v několika délkách od 4 až do 50 metrů.  Velikost pak naplno využívají diody, kterých může být na jednom řetězu až 400. To dává šanci i majitelům velkých domů k tomu vyzdobit jej podle svých představ.

Parametry
Délka světelné části 4, 8, 30 nebo 40 metrů
Rozestupy mezi diodami 10 centimetrů
Velikost diody 3 centimetry
Počet diod 40, 80, 300 nebo 400
Barva Teple bílá

Barevné LED osvětlení

Proč se spokojit s jednou barvou, když jich můžete mít hned několik? Rozsviťte svůj dům, zahradu či interiér kombinací různobarevných diod, které vyniknou zejména v nočních hodinách. Použijte barevný LED řetěz nejen během vánočních dnů, ale také při oslavách kdykoliv během roku. Stačí jej vytáhnout z krabice a zapojit do elektřiny.

O pohodlné zapojení řetězu do zásuvky se postará až 5 metrový napájecí kabel. Celková velikost výrobku pak může dosáhnout až 40 metrů. K dispozici jsou i menší velikosti.

Osvětlení nemá žádné dodatečné funkce. O spuštění se budete muset postarat sami, stejně tak jako o jeho vypnutí. LED diody jsou připevněny přímo ke kabelu, neexistuje tedy žádná možnost, jak je v případě prasknutí vyměnit. Při šetrném zacházení a běžném provozu k takovýmto nehodám ale dochází jen výjimečně.

Parametry
Délka světelné části 4, 10, 20 nebo 40 metrů
Rozestupy mezi diodami 10 centimetrů
Velikost diod 3 centimetry
Počet diod 40, 100, 200 nebo 400
Barva Různé barvy

LED řetěz s režimy osvětlení

Statické světlo nezaujme úplně každého. I proto je k dispozici další varianta, která tento problém řeší. Vánoční řetěz s několika režimy osvětlení se dokáže rozblikat, měnit barvu a nabídnout podívanou v podobě kombinace dalších režimů (například pomalé stmívání).

Díky širokému výběru velikostí a druhů si vybere opravdu každý. Některé vánoční řetězy navíc nabízí dodatečné funkce, které ještě více ulehčí jejich obsluhu.

Parametry
Funkce Svícení, blikání, pomalé přechody a stmívání
Délka osvětlení 4, 10, 20 nebo 40 metrů
Rozestupy mezi světly 10 centimetrů
Počet diod 40, 100, 200 nebo 400
Barva Různé barvy (teple bílá, studeně bílá, barevná)

Světelný déšť – skvělá vánoční ozdoba

Déšť nemusí být jen nepříjemnou překážkou. V podobě LED řetězu se z něj stane hezká vánoční ozdoba. Připevněte jej na terasu, do okna či do interiéru a nechte ho prozářit okolí studeně bílou či teple bílou barvou.

Na kabel o velikosti až 12 metrů se vešlo až 600 diod. Ty se postupně rozsvěcují a tím vytvoří efekt padajícího deště. Řetěz navíc pohodlně zapojíte díky 10 metrů dlouhému napájecímu kabelu.

A jak je to se spojováním jednotlivých LED řetězů do sebe? Pokud rádi experimentujete, můžete se pokusit spojit je s využitím domácích pomůcek. Řetězy jsou ale vytvořeny pro samostatné využití, jednoduché spojování tedy neumožňují.

Parametry
Délka světelné části 3, 4, 5, 8 nebo 12 metrů
Počet diod 72, 144, 200, 400 nebo 600
Barva Studeně bílá nebo teple bílá

Délka napájecího kabelu je důležitá

Jelikož jsou vánoční LED řetězy napájeny ze sítě, je potřeba před jejich koupí dbát na i na velikost napájecího kabelu. U delších řetězů je zpravidla i jeho délka větší, což umožňuje bezproblémové zapojení v exteriérech. Do interiérů je pak vhodný spíše kratší kabel.

K dispozici jsou i řetězy s baterkou. Většinou jde o kratší modely s menším počtem diod. I takové řešení ale může být vhodné, zejména ve vnitřních prostorách.

Závěr

V řádcích výše jsme vám ukázali ty nejlepší možné varianty, které jsou v tuto chvíli dostupné. Pakliže se mezi některým z nich rozhodujete, můžete využít následujícího shrnutí.

LED řetěz

studeně bílá

LED řetěz

teple bílá

LED řetěz

různé barvy

LED řetěz

s výběrem režimů

LED řetěz

světelný déšť

Výhody Úspora energie

Dlouhý napájecí kabel

Délka

Časovač

Délka

Více barev

Více režimů

Délka

Zajímavý efekt

Univerzální využití

Nevýhody Jeden režim

Chybí časovač

Jeden režim

Chybí časovač

Jeden režim

Chybí časovač

Nelze spojovat Jeden režim

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Hlasovalo: 7

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *