Jak darovat peníze jako dárek? Originálně, netradičně a vtipně!

Přinášíme vám 40 tipů, jak zabalit peníze nápaditě a originálně, bez použití obálky.

Může se stát, že chceme naše blízké potěšit originálním dárkem, ale nevíme, co by jim udělalo radost. Než kupovat něco, o čem nejsme přesvědčeni, že je to to „pravé“, je lepší darovat peníze, za které si obdarovaný koupí sám, po čem touží.

Někdy se pro obdarovaného nasbírá větší částka peněz, která mu má umožnit splnit si svůj sen. Chcete však, aby i na darovaných penězích bylo vidět, že jste si dali s dárkem práci a vložili do něho i kus sebe.

Jak tedy peníze zabalit, aby tento dárek měl styl? Stačí na peníze vytvořit vhodný a efektní obal.

Hlavolam

Pokud chcete peníze ukrýt vskutku originálně, a obdarovaného, než se k penězům dostane, trochu potrápit, vložte peníze do hlavolamu, který vypadá jako dárková krabička. Existuje mnoho druhů dárkových krabiček – hlavolamů o různé velikosti a obtížnosti.

Květina, jako nosič štěstí

Kupte větší pokojovou květinu, malé papírové obálky (nejlépe v různých barvách), stírací losy a připravte si papírové bankovky. Do některých obálek vložte stírací losy a do ostatních papírové bankovky různé hodnoty. Obálky děrovačem procvakněte a stuhou připevněte na květinu.

Láhev alkoholu

Kupte láhev alkoholu, který má obdarovaný rád. Z láhve odstraňte etiketu a pomocí růžků do fotoalba na ni na místo etikety přichyťte bankovku. Láhev ještě můžete převázat ozdobnou stuhou.

 

Dárek s ozdobnou obálkou

Obálka s penězi nemusí vždy působit fádně, zvláště pokud je součástí dalšího dárku. Obálku můžete sami vyzdobit nebo koupit přímo dárkovou obálku s kartičkou, na kterou napíšete obdarovanému věnování.

Pokud budete obálku zdobit sami, můžete na ni nalepit obrázky, které namalovaly děti nebo vaši společnou fotografii. Můžete si také nechat vyrobit přání se společnými fotografiemi a do něho peníze vložit.

Poté obálku s penězi přidejte k dárku – můžete ji vložit do knihy s věnováním, umístit do ozdobné krabičky spolu s pytlíkem čokoládových pralinek, s figurkou pro štěstí nebo obálku vložit do kytice květin.

Krabička s fotografiemi

Najděte doma nebo kupte v obchodě krabičku vhodné velikosti z libovolného materiálu, ozdobte ji obrázky nebo fotografiemi, chvojím, šiškami nebo drobnými vzpomínkovými předměty a dovnitř vložte peníze spolu s nějakou maličkostí.

 

Pokladnička

Hezká a vkusná nebo naopak vtipná pokladnička je ideálním obalem pro peníze, které chcete darovat. Některé pokladničky jsou uzpůsobené na kovové mince, jiné spíše na peníze papírové. Podle typu pokladničky obnos vyměňte například na kovové padesátikoruny nebo naopak na papírové bankovky, nejlépe nové, krásně lesklé a nepoškozené a do pokladničky vložte.

 

Mince v květináči

Kupte pokojovou květinu v menším květináči. Přikupte větší ozdobný obal na květináč. V bance si vyměňte dostatečné množství drobných mincí a nasypte je do prostoru mezi květináčem a obalem. Obdarovanému tím kromě krásného dárku předáváte i přání, aby mu bohatství rostlo a kvetlo, stejně jako tato květina.

 

Peníze v „dortu“

Kupte větší počet silnějších čtvercových oplatek a připravte si hustý krém. Po obvodu talíře nebo dortového tácku poskládejte oplatky a krémem je slepte tak, aby zůstal vnitřní prostor dutý. Do tohoto prostoru umístěte krabičku s penězi a „dort“ zakryjte lázeňskou oplatkou. Vše ještě potřete vrstvou krému a nazdobte.

 

Košík se zlatými mincemi

Do menšího dekoračního košíčku vysypte několik balení zlatých čokoládových penízků a smíchejte je se „zlatými“ dvacetikorunami.

 

Bankovky v knize

Peníze můžete darovat v knize – vložte jednotlivé bankovky mezi stránky knihy a ozdobně zabalte nebo převažte stužkou.

 

Najdi si svůj vánoční poklad

Děti nebo hravější jedince jistě potěší dárek s mapou k pokladu s několik úkoly, po jejichž splnění naleznou svůj poklad – ozdobnou krabičku s penězi.

 

Bonboniéra s mincemi

Obal od bonboniéry nevyhazujte. Může skvěle posloužit jako schránka na mince. Na místa, kde byly čokoládové pralinky nebo například Toffifee, vložte mince, krabici zavřete a víko odzdobte. Aby se při manipulaci s krabicí mince z dolíků nepřemístily jinam, do dolíků po bonbónech je přilepte tavnou pistolí.

 

Dárek pro cestovatele

Pokud má obdarovaný v plánu navštívit konkrétní destinace, vytiskněte si jejich fotografie, vlepte do sešitu s tvrdými deskami a na volný list vždy přilepte obálku a do ní vložte bankovky v měně dané země. Bankovky také můžete přichytit do štítků sloužících k přichycení fotografií ve fotoalbech.

 

Pizza

Milovníkům pizzy můžete nachystat dárek v podobě pizzy. Tedy krabice od pizzy, do které připravíte koláž bankovek ve tvaru pizzy.

 

Zlatá cihla

Sežeňte obyčejnou cihlu. Přestříkejte ji zlatým sprejem, smotejte peníze do ruliček a zasuňte je do otvorů v cihle.

 

Tři oříšky pro Popelku

Romantický a přímo pohádkový dárek vykouzlíte, když do tří vyprázdněných skořápek od vlašských ořechů (do lískových by se bankovky nevešly) poskládáte bankovky. Skořápky k sobě přilepte lepidlem nebo tavnou pistolí, přestříkejte je zlatým sprejem a umístěte do dárkové truhličky nebo tavnou pistolí přilepte na stužky.

 

Origami z bankovek

Pokud umíte skládat origami, poskládejte z bankovek různé tvary, které poté zavěste na vánoční stromek, větvičku chvojí nebo na květinu v květináči.

 

Láhev s bankovkami

Vyberte hezkou láhev od alkoholu, naplňte ji bankovkami a dozdobte stuhou. Obdarovaný bude v první chvíli, když zjistí, že láhev je příliš lehká, zklamaný. Avšak jakmile zjistí, že láhev skrývá velmi zajímavý obsah v podobě srolovaných bankovek, bude radost z dárku o to větší.

 

Deštník plný peněz

Kupte klasický deštník, který se neskládá, malé kolíčky a stužky. Deštník rozevřete a bankovky připevněte na kolíčky a mašle a připevněte k deštníku. Ten pak obdarovanému předejte zavřený a nejlépe v obalu. Po jeho rozevření bude jeho obvod lemován bankovkami na stužkách.

 

Ozdobičky s penězi

Z větších vánočních ozdobiček (nejlépe průhledných) opatrně odstraňte jejich horní část, naplňte bankovkami a znovu zavřete. Zavěste na stromeček, větvičku chvojí nebo květinovou dekoraci.

 

Finanční injekce

Chcete dát obdarovanému finanční injekci? Kupte injekční stříkačku, vložte do ní bankovky a převažte stuhou. Čím větší finanční injekci obdarovaný potřebuje, tím více injekčních stříkaček naplněných bankovkami, připravte.

 

Fotorámeček

Bankovky vyskládejte do fotorámečku do mozaiky nebo libovolného obrazce. Na vnitřní stranu zadní odnímatelné části napište věnování a můžete přidat i společnou fotografii. Po vyjmutí peněz tak obdarovanému zůstane stále krásný dárek s věnováním a fotografií.

 

Stromek z krabiček od sirek

Sežeňte si krabičky od sirek. Do každé krabičky vložte bankovku. Krabičky můžete polepit papírem nebo natřít barvami a slepit k sobě například do tvaru vánočního stromku nebo hvězdy tak, aby šly otevřít.

 

Peněženka

Pokud máte v plánu darovat peněženku, rovnou do ní vložte i bankovky, které radost z dárku znásobí.

 

Vylepšené fixy

Bankovky pro své děti můžete přidat k na první pohled obyčejným dárkům, jako například každou fixu nebo pastelku omotat jednou bankovkou a vložit zpět do obalu.

 

Truhla s pokladem

Sežeňte menší dekorativní truhličku a do ní vložte poklad – tedy mince, nejlépe padesátikoruny nebo dvacetikoruny.

 

Darování většího obnosu

Máte-li v plánu darovat větší obnos peněz, můžete místo bankovek darovat investiční zlato, stříbro, platinu nebo investiční mince.

 

Kytice z bankovek

Pro romantické povahy můžete vytvořit krásnou kytici z bankovek. Mezi květiny v kytici přidejte a přivažte srolované a stužkou převázané bankovky a vkusně je naaranžujte. Z více bankovek můžete vytvořit i květy růží.

 

Měkký dárek

Měkké dárky, jako například ponožky, nebývaly nikdy příliš populární. Vyberte ponožky s nějakým šíleným nebo retro vzorem, aby obdarovaného šokoval a dovnitř vložte bankovky.

 

Kufr s penězi

Pokud chcete někomu dát peníze na dovolenou u moře, udělejte to stylově. Do menšího kufru nasypte písek a do něho zahrabejte bankovky. Celou scenérii můžete vylepšit přidáním slunečních brýlí a mořských lastur. Důležité však je, kufr neklopit a připravit k otevření v poloze, do které scenérii uvnitř něho naaranžujete.

 

Podkovy pro štěstí

Připravte si tvrdý papír, tavnou pistoli a mince. Mince nalepte do tvaru koňských podkov pro štěstí. Horní část můžete dozdobit srolovanými bankovkami převázanými stužkou. Celý výtvor můžete nechat zarámovat nebo vložit do fotorámečku.

 

Pastička na myši

Originální jsou bankovky skřípnuté v zacvaklé pastičce na myši. Kupte klasickou pastičku na myši, nalepte na ni štítek s věnováním, srolujte bankovky a do pastičky zacvakněte. Pro lepší efekt můžete ve zverimexu koupit a k pastičce přilepit i látkovou nebo gumovou myšku.

 

Košile

Vkusným dárkem pro každého muže vyznávající elegantní styl, je košile. Máte-li v plánu darovat mu i peníze, kupte jednobarevnou, nejlépe světlou košili a připravte si vystřižený tvrdý papír ve tvaru kravaty a bankovky. Kravatu přiložte ke košili a obalte ji bankovkami. Pokud bankovky kolem papíru nedrží složené, přichyťte je na zadní straně k papíru oboustrannou lepící páskou.

 

Stromek z peněz

Můžete darovat tak trochu jiný stromek. Do květináče nasypte drobné mince. Na tyčce, klacíku nebo třeba vařečce vytvořte pomyslnou korunu stromu z bankovek srolovaných do trychtýře, které zastrkáte za drátkem omotanou horní část tyčky, kterou nakonec zapíchnete do květináče mezi mince.

 

Déšť z peněz

Pro obdarovaného můžete připravit deštník, který naplníte bankovkami i mincemi. Trvejte na tom, aby obdarovaný deštník rozevřel až nad svou hlavou, a následně tak zažil, jak na něho prší peníze.

 

Malý odpadkový koš

Dárek pro ty, kdo si zařizují svou novou domácnost – malý kosmetický nášlapný odpadkový koš – naplňte koš srolovanými a stužkou převázanými bankovkami a na víko koše dejte ozdobnou rozetu nebo koš převažte mašlí.

 

Nafukovací balónek

Balónky nejsou doplňkem pouze narozeninových oslav. I pod vánočním stromečkem může některý z dárků dekorovat nafukovací balónek. Navíc naplněný penězi.

 

Darujte vitamíny

Do balíčku se zdraví prospěšnými doplňky a vitamíny můžete přidat i jednu tubu „vitamínů“ bez vitamínů, ale s jistě atraktivnějším obsahem – se srolovanými bankovkami.

 

Fotoalbum

Kupte malé fotoalbum s „košilkami“ na vkládání fotografií. Místo fotografií však do každé „košilky“ vložte bankovku.

 

Kapsy plné peněz

Pokud rádi vyrábíte různé koláže, můžete vyrobit koláž z odstříhaných kapes ze starých kalhot. Kapsy nalepte na tvrdý papír, do každé vložte bankovky, vše zarámujte a přidejte text: Kapsy plné peněz.

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Hlasovalo: 11

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *