Kapří šupiny

Proč se schovávají kapří šupiny a jaký to má význam?

V každé rodině u slavnostní štědrovečerní večeře samozřejmě nemůže chybět dobře upečený nebo osmažený kapr. Když budete kapra zabíjet nebo si ho necháte porcovat, nezapomeňte si schovat pár jeho šupin, které pak při slavnostní večeři můžete dále použít. Jedná se totiž o jednu z dalších oblíbených vánočních tradic, které Vaše Vánoce zajisté udělají kouzelnějšími a radostnějšími.

Rybí šupiny se vloží pod talíř každého člena rodiny i drahocenných hostů. Nejsou tam samozřejmě k jídlu, ale aby danému člověku přinesly po celý rok dostatek peněz. Pod každým talířem by se měly nacházet alespoň tři kapří šupiny. Po skončení večeře si mohou členové rodiny, kteří si chtějí dostatek peněz opravdu po celý rok udržet, jednu ze šupin pod svým talířem vložit do peněženky, kde jí uschovají až do dalších Vánoc, kdy ji nahradí šupinou novou.

Kapr se na naše slavnostní talíře dostal až v 19. století a od této doby také jeho šupiny pod talířem nahradily původní tradiční mince, které se do této doby pod vánoční talíř dávaly.

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *