Jak ozdobit perníčky?

Hledáte inspiraci pro zdobení perníčků? Jak udělat cukrovou polevu?

Před tím, než začnete se zdobením vánočních perníčků, nechte je alespoň jeden den uležet. Pokud totiž zdobení příliš uspěcháte, nemusí Vám poleva na perníčcích dobře držet. Chcete-li perníčky vyzdobit složitějšími tvary a ornamenty, budete nejspíš potřebovat trénink. Vždy počítejte s tím, že Vám hned na poprvé nemusí jít vše dokonale a pokud se perníčky nepovedou dle Vašich představ, nezoufejte, na chuti jím to přece neubere!

Když začnete se zdobením perníčků, začněte od obrysových kontur a až pak se pusťte do vnitřního zdobení. Pokud na perníčcích chcete vybarvovat větší plochy, použijte polevu, kterou si předem dejte do zvláštní mističky. Poleva na výplň by vždy měla být o něco řidší, než poleva na kontury, neměla by však téct. Správné konzistence polevy můžete dosáhnout přidáním několika kapek citrónového koncentrátu. Polevu můžete nanášet tvořítkem nebo uříznutým sáčkem.

Recept na cukrovou polevu

Co budete potřebovat?

  • 1 bílek
  • 140g moučkového cukru

Postup:

  • Moučkový cukr si dvakrát přesejte přes jemné sítko, poté k cukru přidejte bílek a míchejte směs tak dlouho, až se cukr důkladně rozpustí a vznikne jemná poleva.
  • Pokud je poleva moc tuhá, přidejte pár kapek vody, pokud naopak moc řídká, přidejte víc cukru.

Tipy:

  • Do polevy můžete přidat pár kapek citrónu, dostane tak příjemně nakyslou chuť.
  • Cukrovou polevu lze obarvit potravinářským barvivem, čímž získáte originální barevné perníčky.

 

Inspiraci pro zdobení perníčků můžete získat například v tomto videu:

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Hlasovalo: 8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *