Vánoční trhy Salzburg

Zdroj: salzburg.info

Vánoční trhy v Salzburgu mají již několik století tradici. Každý rok si je nenechá ujít více než milion turistů, kteří spojí dovolenou na lyžích s jejich návštěvou. Náměstí dominuje ozdobený vánoční strom a ulice historického města rozzáří světelné řetězy.

Ve slavnostně vyzdobených stáncích najdete vše, co by na vánočních trzích nemělo chybět – sladkosti, jablka v cukrové polevě nabodnutá na špejli, horké nápoje, domácí pálenky, likéry, klobásky, ručně vyrobené hračky, kožešiny, vánoční dekorace a dárkové předměty. Z kostelů voní kadidlo a atmosféru dokresluje cinkání kladívka o kovadlinu, koledy zpívající dětský sbor nebo alpská lidová hudba. Koledy se hrají většinou na trumpetu, křídlovku nebo alpský roh a rozléhají se z věží kostelů do uliček pod nimi.

V historickém centru se trhy konají kromě Domplatzu i na náměstí Residenzplatz, Mirabellplatz nebo na nádvoří pevnosti Hohensalzburg. Na náměstí kromě stánků s uměleckými předměty nechybí ani bohatý kulturní program. Děti si zde mohou vyrobit andělíčky, jmenovky na dárky nebo vánoční ozdoby ze slámy.

Od sedmdesátých let se vánoční trhy začaly rozšiřovat na další místa po celém Rakousku a na každém z nich mají svou specifickou podobu.

Na lesním koupališti Anif poblíž jsou trhy součástí uměleckého festivalu „Waldklang“ s koncerty, workshopy, výstavami a světelnými instalacemi.

Několik kilometrů od centra Salzburgu se nachází i romantický letohrádek Hellbrunn, který o Vánocích vypadá doslova pohádkově. Najdete zde mnoho akcí především pro děti – pohádky, sladkosti a zvířátka, která si děti mohou hladit.

Jak se prožíval advent v minulosti, uvidí návštěvníci na vánočních trzích na horách v Großarlu nebo v obci Tamsweg. Kromě stánků s mnoha specialitami trhy oživí doprovodný program v zámeckém parku Kuenburg. Děti se mohou projet na historickém kolotoči nebo vyzkoušet pečení sušenek.

 

Průvod čertů

Do horského střediska Schladming (u Salzburgu) se sjede několik stovek čertů v originálních strašidelných maskách, kteří v rámci velkolepé show projdou městem za doprovodu ohnivých a světelných efektů.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasovalo: 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *