Vánoční osvětlení

Proč zdobíme své obydlí vánočním osvětlením? Jaké jsou jeho výhody a jak se inspirovat se dočtete zde.

Při vzpomínkách na Vánoce se jistě každému vybaví, kromě stromečku a kapra také zasněžené domy, ozdobené nejrůznějšími barevnými světýlky. Bez světelné vánoční dekorace si už většina z nás asi neumí Vánoce ani představit. Vnitřní i vnější vánoční osvětlení se stalo velice populárním již před mnoha a mnoha lety, avšak i dnes má pořád své jedinečné vánoční kouzlo.

Vánoční osvětlení navíc zajisté ještě víc zpříjemní a obzvláštní Vaší vánoční atmosféru. Pokud máte například rádi večery strávené pod hvězdnou oblohou, co si takhle pořídit hvězdičky i do Vašeho bytu? Dopomůže Vám k tomu světelný řetěz plný malých hvězdiček. S ním se na hvězdné nebe můžete dívat, kdykoliv se Vám zachce a navíc zajisté tímto osvětlením sklidíte úspěch i u Vašich sousedů. Pokud máte ve svém domě balkón nebo bydlíte v paneláku i jej si můžete za pomoci vánočního osvětlení ozdobit. Již z dálky pak balkón bude krásně zářit a navíc se stane ozdobou celé ulice. Jestli bydlíte v rodinném domku, můžete nechat rozzářit i své dveře, k tomu Vám postačí jen speciální světelný řetěz k venkovnímu použití.

Nevýhoda vánočního osvětlení do nedávna spočívala v tom, že světýlka měla velmi negativní dopady na životní prostředí a také na naše peněženky. Dnes však již existuje chytrý typ osvětlení, který šetří životní prostředí, zamezuje globálnímu oteplování a navíc je i úsporný vůči elektrické energii. Jedná se o LED vánoční osvětlení. Diody tohoto osvětlení se navíc nezahřívají, a tak se nemusíte obávat ani jejich prasknutí. Toto LED osvětlení se stalo velice rychle oblíbeným jak u vnitřního tak i u venkovního osvětlení.

Při umisťování vašich vánočních světýlek, však nezapomínejte na opatrnost! V dnešní době jsou totiž domácí požáry během svátků velice časté. I takový vánoční stromeček, který je ozdobený opotřebovanými, starými nebo poničenými světly je velice riskantní. Každý rok tak pořádně prohlédněte sváteční svítící řetězy a vždy, když opouštíte dům, je raději vypněte. U venkovního osvětlení si pak raději nechte nainstalovat časový spínač. Zajistíte tak bezpečí nejen Vašeho domu, ale i jeho okolí.

 

Fotogalerie vánočních osvětlení

1

2

3

4

5

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

2 Komentáře

Zanechat komentář
  1. No páno tak tohle je supeer :)) Tyhle stránky navštěvuju kadý den jsou supeer :DD

  2. JJ, LED světýlka jasně vedou. Nedávno jsem si je kupoval. Umí měnit barku a jsou dálkově ovládaná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *