5 vánočních filmů, které si prostě nesmíte nechat utéct

Bez těchto filmů by to přece nebyly pravé Vánoce!

Mrazík

Úspěšná ruská pohádka z roku 1964, která vypráví o skromné a pracovité Nástěnce a statečném, ale za to velmi samolibém Ivanovi. Láska si ale poradí jak se špatnými vlastnostmi, tak se zlou macechou! Nad vším v pohádce vládne dědeček Mrazík a jeho kouzelná hůlka Mrazilka.

 

Tři oříšky pro Popelku

Kdo by neznal příběh o pracovité a hodné Popelce a její zlé maceše a dvou rozmazlených nevlastních sestrách? Bez této pohádky z roku 1973 by to už přece ani nebyly opravdové Vánoce. Jestli Popelka zase najde troje krásné šaty ve třech oříšcích, které dostane od tatínka, o tom se musíte znovu přesvědčit během těchto vánočních svátků.

 

Pelíšky

Jeden z nejúspěšnějších českých filmů, který byl natočen v roce 1999. Příběh se odehrává na konci šedesátých let v pražské vilové čtvrti Hanspaulka. Jemná poetika, humorná nadsázka a skvělé herecké obsazení udělali z prostého příběhu nezapomenutelný filmový zážitek.

 

Sám doma

Kdo by neznal příběh malého Kevina, kterého rodiče v předvánočním spěchu zapomenou doma a odjedou na dovolenou bez něj? Kevin musí najednou zvládnout nejen postarat se sám o sebe, ale také si musí poradit hned se dvěma lupiči, kteří se rozhodli vykrást jejich dům. Tato rodinná komedie plná dobrodružství určitě stále baví nejen nejmenší diváky.

 

Anděl Páně

Jak jistě víte, natočit originální a zajímavou českou pohádku, která zaujme nejen děti, ale i dospělé, je v posledních letech stále těžší. Mladému režisérovi Jiřímu Strachovi se to ale opravdu povedlo! Pohádku inspirovanou příběhem Boženy Němcové si zamilovali už tisíce diváků. Tento rok se navíc dočkáme pokračování, a tak zjistíme, jestli se už popletený anděl Petronel stihnul polepšit nebo nikoliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *